2024-04-25

Magyar Kultúra Napja

Rózsai Tivadar Református Általános Iskola és Óvoda

Nevelési programunk szerves része a hagyományápolás, fontosnak tartjuk az eddig megőrzött értékeinket továbbadni gyermekeinknek. Így már hagyományaink közé tartozik, hogy minden évben január 22-én megünnepeljük a Magyar Kultúra Napját. A kicsi gyermekek számára legkönnyebben a játékok, mesék, versek és dalok világán keresztül közvetítjük kulturális értékeinket.

„Mesekertben csodák vannak…” elnevezésű interaktív foglalkozást tartottunk óvodánk gyermekeinek. A foglalkozáson anyanyelvi játékokkal, mesedramatizálással, zenehallgatással emlékeztünk meg e jeles napról. Csoportonként 3-4 gyermek versmondással készült erre az alkalomra. Nagy izgalommal, de bátran és ügyesen mondták el a megtanult verseket. Köszönet érte a felkészítő óvodapedagógusoknak és a szülőknek. A versmondó gyerekeket emléklappal és színezőkönyvvel jutalmaztuk. A kiválasztott verseket rajzolással, festéssel illusztrálták a gyerekek. Tartalmas és hangulatos délelőttön vehettünk részt, ezzel is ápolva hagyományainkat és megerősítve a gyermekekben a magyar kultúra értékei iránti tiszteletet.